czwartek, 28 kwietnia 2011

''Błękitna miłość'' S.C.Ransom

Akcja książki zaczyna się w momencie gdy Alexa, wraz ze swoją przyjaciółką Grace znajdują nad Tamizą rannego łabędzia. Alexa jako przyszła pani weterynarz, nie zamierza zostawić go na pastwę losu. Gdy łabędź odlatuje, bohaterka zauważa żelazny drut o który skaleczyło się zwierzę. Chcąc wygiąc drut tak by nie zrobił nikomu krzywdy, znajduje piękną bransolete z niebieskim kamieniem. Nie ma jednak czasu przyjrzeć się znalezisku gdyż razem z Grace spieszą się na spotkanie z przyjaciółmi.

Tego samego wieczoru chłopak jej marzeń Rob zwraca na nią uwagę. Bohaterka zamiast skakać do góry z radości, zastanawia się czy napewno chce iść z Robem na randkę. Dlaczego tak nagle zmienia zdanie? Oniesmielenie?

W nocy Alexa idzie do kuchni, by napić się wody. Przed oczami, na ułamek sekundy, staje jej twarz przystojnego chłopaka. Zdezorientowana dziewczyna upuszcza szklankę, budząc przy tym rodzine. Nastepnego dnia udaje się wraz z klasą do Katedry Świętego Pawła. I przeżywa tam kolejny szok. Znów spotyka znajomego z zeszłej nocy, jednak orientuje się, że nikt poza nią go nie widzi. Nadal nie jest jej łatwo uwierzyć. Czy widzi go dzięki tajemniczej bransolecie? I jakie sekrety skrywa przed nią przystojny Callum?

Dzięki wspaniałemu warsztatowi autorki oraz pierwszoosobowej narracji możemy poznać tok myślenia Alexy i razem z nią przeżywać smutki i radości, szczęście i rozczarowania. Gwarantuję, jej myśli i uczucia będą naszymi. Przy tej książce nie można się nudzić. Akcja goni akcje, tempo nie zwalnia aż do ostatniej strony. Nie da się jej odłożyć, z myślą powrócenia za kilka dni. ''Jeszcze tylko jeden rozdział, jeszcze następny'' będziecie myśleć do ostatniego zdania. Z czystym sumieniem daję 6/6 i gorąco polecam:)

3 komentarze:

 1. Wiesz, że raczej się nie skuszę ;) Ale cieszę się, że w końcu założyłaś tego bloga ^^
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 2. Będę musiała tą książkę przeczytać, zapowiada się ciekawie. ^^ Lubię tego typu książki.
  Pozdrawiam i życzę powodzenia w prowadzeniu bloga. ;)
  Jeśli mogę poradzić jakąś książkę to według mnie warta jest przeczytania ta "Zabójczy wirus" autorstwa Alex Kava.

  OdpowiedzUsuń
 3. Cieszę się, że Ci spodobała pierwsza część. ;)

  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń